Współpracujemy

Zgoda na wykonywanie ratownictwa wodnego
Decyzja Nr 41/2024 DRIOL-NRGW 0272-42/2014

Wsparcie w realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ratownictwa i ochrony ludności z zakresu ratownictwa wodnego.

Realizacje zadań publicznych ratownictwo i ochrona ludności.

Współpraca ze służbami
Sponsorzy
Facebook

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ratownictwa wodnego w 2020 roku

Niewątpliwie rok 2020 zostanie na trwałe w naszej pamięci i to wcale nie z powodu pandemii, która dotknęła cały świat. Rok 2020 jest zwieńczeniem starań i wielu lat ciężkiej pracy włożonej w rozwój Miejskiego WOPR w Oświęcimiu. Otwieramy nową kartę ratownictwa wodnego na terenie Oswiecim – Miasto Pokoju – City of Peace i Powiat Oświęcimski
Na podstawie Uchwały Nr XXIV/380 /20 Rady Miasta Oświęcim z dnia 24 czerwca 2020 r. Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu otrzymuje w dzierżawę działkę przy ulicy Bema w Oświęcimiu o powierzchni 799 m2, celem urządzenia siedziby i realizacji zadań statutowych.
Umowę dzierżawy gruntu zawarto w dniu 10.08.2020 w Oświęcimiu.
Niezwłocznie po oficjalnym przekazaniu działki stowarzyszeniu, rozpoczęliśmy prace przygotowawcze, koszenie, karczowanie, plantowanie ziemi. Wszystko po to, by już niebawem otworzyć po raz pierwszy drzwi do siedziby MWOPR.
Na dzień dzisiejszy na działce została wylana pierwsza płyta betonowa, która posłużyła jako podłoże pod jeden z dwóch nowoczesnych i bardzo designerskich modułowych kontenerów, będzie on pełnił funkcje magazynowo garażową.
Ogrodzono posesję i utwardzono podjazd.
Organizacja ratownictwa wodnego na terenie Powiatu Oświęcimskiego nie była by możliwa gdyby nie coroczne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Również i w tym roku Marszałek Małopolska nie zawiódł ratowników w Oświęcimiu. Miejskie WOPR otrzymało dotacje w kwocie 50 000 zł na utrzymanie gotowości ratowniczej.
Grant Urzędu Marszałkowskiego pozwolił sfinansować zakup kontenera modułowego, magazynowo garażowego, jego nabytek objął większą cześć dotacji, pozostałe środki wykorzystano na zakup narzędzi akumulatorowych (oświetlenia akumulatorowego na maszcie do prowadzenia działań w terenie), agregatu prądotwórczego, pilarki spalinowej, kamizelek asekuracyjnych oraz 2 kpl odzieży.
Miejskie WOPR w Oświęcimiu już niebawem otrzyma tożsamość, miejsce gdzie będzie można przechowywać sprzęt, ćwiczyć, szkolić się, gdzie ratownicy będą mogli się spotykać wymieniać doświadczenia, pełnić dyżury.
Nie było by to możliwe gdyby nie zaangażowanie Zarządu MWOPR i ogromnej pomocy ze strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Oświęcim, szczególne podziękowania dla:
Prezydenta Miasta Oświęcim Pana Janusza Chwieruta oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Pana Krzysztofa Kani,
za wieloletnią pomoc i współpracę zawsze na najwyższym poziomie Naczelnikowi Wydziału Promocji Miasta Oświęcim Panu Markowi Tarnowskiemu, oraz Paniom pracującym ww. wydziale.
Podziękowania za pomoc przy przygotowaniu gruntu, kierujemy również do Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, bardzo dziękujemy Panu Wicestaroście Paweł Kobielusz.
Projekt będzie realizowany w 3 etapach, o dalszych działaniach poinformujemy już w krótce.
Jeśli na sumieniu leży Ci bezpieczeństwo, sympatyzujesz z ratownictwem wodnym z jakiegoś powodu spodobał Ci się nasz projekt lub nasza praca, chciałbyś nas wesprzeć lub rozpocząć współpracę, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 723 300 100.
       
 
keyboard_arrow_up